Суди над бойовиками: у Бахмуті засуджено на 15 років, на Дніпропетровщині – до довічного

0

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокурори, за результатами судового розгляду Артемівським міськрайонним судом Донецької області постановлено обвинувальний вирок, яким громадянина Російської Федерації Руслана Гаджиєва визнано винним у вчиненні низки тяжких та особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, та призначено реальну міру покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Громадянин Російської Федерації Руслан Гаджиєв, перебуваючи у м. Красний Луч Луганської області, у грудні 2014 року вступив у злочинну змову з активними учасниками терористичної організації «Луганська народна республіка» щодо забезпечення ним обслуговування та функціонування військової техніки механізованого батальйону «Август», що входить до складу вказаної терористичної організації.

“У подальшому підозрюваний, виконуючи відведену йому роль, обслуговував та керував танком «Т-64-Б» екіпаж якого здійснював вогневе ураження позицій сил АТО поблизу м.Санжарівка Донецької області, внаслідок чого отримали тілесні ушкодження та загинули військовослужбовці Збройних Сил України”, – повідомив перший заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук

За словами Дмитра Сторожука, в результаті бойового зіткнення танк «Т-64-Б», яким керував зазначений громадянин, було знешкоджено українськими військовими, а останнього затримано.

Після його затримання прес-служба Служби безпеки України опублікувала відео із Русланом Гаджиєвим, де він детально розказує про участь у незаконних збройних формуваннях на території України та матеріально-технічну допомогу з РФ яка надається бойовикам:

Також минулого тижня на Дніпропетровщині бойовика “ДНР” засудили до довічного ув’язнення. Тоді слідством було встановлено, що звільнений з місць позбавлення волі житель Донецька, не сприймаючи державну владу в Україні, вступив та брав участь у терористичній організації «ДНР».

Зокрема, у грудні 2014 року під час виконання диверсійно-розвідувального завдання у с. Водянське Донецької області вказаний чоловік, з метою незаконного заволодіння транспортним засобом, зайшов до приватного будинку жителя села та змусив останнього віддати автомобіль. Далі зловмисник здійснив декілька пострілів у голову господаря та його дружини, спричинивши їм несумісні з життям поранення, після чого зник з місця злочину. Викрадене авто чоловік у подальшому залишив під час бойового зіткнення з українськими військовими підрозділами.

«Повертаючись на територію, підконтрольну так званій «ДНР», обвинувачений зустрів патруль Державної прикордонної Служби України. Під час перевірки документів підсудний здійснив чотири постріли у голову прикордонника з пістолету Макарова. Зловмисник виконав усі дії, направлені на вбивство військовослужбовця, проте останньому була вчасно надана медична допомога», – йдеться у повідомленні прокуратури Дніпропетровської області

За даними прокуратури, його було затримано 5 січня 2015 року.

Напишіть відгук