У Полтаві ветерани АТО знову стали на боротьбу за своє законне право на отримання земельної ділянки, обіцяної державою

0

18 грудня, на Координаційній раді учасників АТО в Полтавській області ветерани АТО знову стали на боротьбу за своє законне право на отримання земельної ділянки, обіцяної державою. Цього разу зібралися, щоб озвучити протест проти законопроекту 7363, за яким розмір ділянки с/г призначення скорочується до одного гектара замість двох та скасовується відсутність оподаткування, а також право вільно розпоряджатися землею протягом семи років.

– У документі грубо порушуються права учасників АТО, і всіх громадян України взагалі. Зменшення розміру земельної ділянки з двох гектарів до одного-це означає, що держава не просто обмежує право на землю, а й забороняє розпоряджатися своїм майном – говорить Тарас Лелюх, уповноважений представник ГС «Кооординаційна рада Громадських об’єднань учасників АТО».

– Це право хочуть забрати. 7 років з моменту державної реєстрації хочуть заборонити будь-які дії, можливі навіть варіанти позбавлення права на земельну ділянку.

Як розповів пан Лелюх, законопроект містить 300 сторінок. За його словами, деякі нюанси, прописані у законопроекті, який днями мають прийняти, можуть викликати суперечки між учасники АТО та ОТГ.

– Може виникнути ситуація, коли неможливо буде зробити реєстрацію, оформити право оренди. Це призведе до серйозної паніки і до збільшення корупції, каже Лелюх.

Полтавські учасники АТО (представники 17 ветеранських організацій) підписали лист-звернення, в якому вимагають провести громадські обговорення законопроекту, перш ніж його приймати. Передати лист планують народним депутатам і Володимиру Гройсману, Прем’єр-міністру.

До речі, на сайті Глави держави створили петицію відкликання законопроекту 7363 та відправлення його на громадські обговорення. Наразі петиція набрала 145 голосів із необхідних 25 тисяч.

Напишіть відгук