Механізму відновлення потерпілих житлових будинків на Донбасі немає, – ЛВЦА

0

Терміни відновлення зруйнованих та пошкоджених об’єктів інфраструктури на Донбасі залежать від фінансування і участі в процесі світового співтовариства. Про це в коментарі “112 Україна” заявив заступник голови Луганської ВЦА Юрій Клименко.

Він зазначив, що на сьогодні серйозною проблемою є відновлення приватних житлових будинків, а коштів, що виділяються на виконання робіт, недостатньо.

“Ми відновили майже всі об’єкти державної, комунальної форми власності, тобто всі соціально важливі об’єкти ми запустили ще у 2014-2015 роках, це школи, лікарні, дитячі садочки. На ремонт і відбудову цих об’єктів ОДА, а також з державного бюджету було витрачено майже 400 млн грн, але цієї суми недостатньо, щоб повністю відновити всі зруйновані об’єкти на території Луганщини. Проблемним є відновлення житлового фонду, тому що досі немає механізму відновлення приватних житлових будинків, а це більша частина постраждалих об’єктів”, – заявив Клименко.

Чиновник додав, що у зв’язку з бойовими діями на сьогодні немає можливості підключити Луганську область до енергетичної системи України.

“Досі Луганщина не має з’єднання з енергетичною системою України, тому що лінії електроживлення ідуть за лінією фронту і немає можливості їх відновити. також декілька населених пунктів досі перебувають без газу. У 2014 році це 4 населених пункти в районі населеного пункту Трьохізбенка, у червні 2017 року перебито газопровід, також 4 населених пункти, Кримське, Світличне, Тошківка і Новотошківка. Я сподіваюся, що той газопровід, перебитий у червні 2017 року, найближчим часом ми запустимо”, – розповів він.

Він також констатував, що терміни відновлення об’єктів інфраструктури залежать від залучення грошових коштів, у тому числі західних партнерів України.

“Щодо відновлення зруйнованих об’єктів усе можна зробити, але також треба розуміти, які кошти буде долучено, чи буде залучено світову спільноту до фінансування”, – заявив Клименко.

Як раніше повідомлялося, згідно з підрахунками, за час бойових дій на Донбасі регіону було завдано збитків у розмірі 13 млрд грн. За даними, наданими ВЦА Донецької та Луганської областей, за 3,5 роки збройного протистояння було зруйновано або пошкоджено понад 15 тис. об’єктів інфраструктури.

Напишіть відгук