Нові тарифи, ціни та зарплати. Що ще змінилось в Україні з 1 січня 2018 року

0

В Україні зросте середня зарплата, але також виростуть платіжки за електрику і телефонію. Українці почнуть звикати сортувати сміття та їздити за безвізом до 85 країн. Що змінилось в Україні з 1 січня 2018 року?

Соціальна сфера

Зарплати й пенсії.

З 1 січня зросте мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Передбачено підвищення мінімальної зарплати в Україні з 1 січня 2018 року на 16,3% – до 3,723 тис. грн на місяць.

Прожитковий мінімум встановлено на рівні 1700 грн з 1 січня 2018 року, 1777 грн – з 1 липня, 1853 грн – з 1 грудня.

Зарплата вчителів виросте на 25%. Це закладено у зведений бюджет освіти в 2018 році.

З 1 січня набули чинності деякі норми пенсійної реформи про вихід на пенсію. Вийти на пенсію зможуть 60-річні люди, які мають не менше 25 років страхового стажу. Якщо стаж менший, тоді пенсію доведеться чекати до 63 років. У 65 років пенсію отримають ті, у кого на 01.01.2019 року буде 15 років стажу; якщо ж стаж менш як 15 років – передбачено соціальну допомогу.

Для людей 65-річного віку, які мають 30-35-річного стажу мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати, встановленої в законі про держбюджет.

Комунальні.

Зросте ціна на електроенергію. Вже від 1 січня вона подорожчає на 9,5%, а до кінця року – ще на 6%. Прогнозується зростання тарифів.

Кабмін затвердив впровадження з 1 січня 2018 року механізму розрахунків з теплокомуненерго “живими” грошима.

З 1 січня 2018 року запрацює реєстр власників субсидій. Також розпочнеться монетизація субсидій.

Армія.

Військовослужбовцям нараховуватимуть зарплати за новими механізмами – грошові виплати збільшаться у 4,5 раза.

Військові пенсії підвищать у середньому на 1,5 тис. грн.

Зв’язок

З 1 січня 2018 року відбудеться підвищення граничних тарифів “Укртелекому”. Від 1 січня для жителів міст вони збільшаться на 7%, для жителів сіл – на 16%.

Нові тарифи – і в “Укрпошти”. Відправлення посилки вагою до 1 кг обійдеться у 12 гривень, а важчих – у 14 гривень. Міжнародні відправлення подорожчають на третину.

Що в лікарнях та аптеках?

З 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря.

Відтепер заклади охорони здоров’я зобов’язані звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.

З 1 січня 2018 року вводиться норма про 100-відсоткову закупівлю ліків із Нацпереліку.

У 2018 році кількість безкоштовних препаратів збільшиться щонайменше на 10 торгових назв і дві дієві речовини для лікування серцево-судинних захворювань, а також діабету 2 типу.

Що в магазинах?

Подорожчають сигарети. Зараз пачка сигарет коштує в середньому 23-24 гривні. Очікується підвищення вартості в середньому на 6 гривень – до 30.

Зникне молоко другого ґатунку. З 1 січня 2018 набули чинності зміни до ДСТУ. Переробні підприємства більше не зможуть купувати продукт у селян – тільки в спеціалізованих фермерських господарствах.

Подорожчає горілка. Майже 80% вітчизняної горілки може подорожчати приблизно на 1 грн за пляшку 0,5 літра у зв’язку зі зростанням на 91 коп. собівартості її виробництва.

Кордон

З 1 січня 2018 року на українському кордоні запрацює система біометричного контролю для іноземців і для осіб без громадянства. Якщо особа вперше в’їжджає в Україну, то вона повинна залишити відбитки 5 пальців.

З 1 січня 2018 року змінено процедуру виїзду автомашин з України до країн-членів ЄС. Власники зобов’язані будуть мати відповідний талон проходження технічного огляду транспортного засобу.

Японія з 1 січня спрощує візовий режим для українців.

Набуває чинності безвізовий режим між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Транспорт і дороги

Автомобілі подешевшають.

У 2018 році знизяться ставки ввізного мита для нових легкових автомобілів походженням із країн Євросоюзу. Протягом 7-10 років, за умовами Угоди про вільну торгівлю між Євросоюзом та Україною, ставки ввізного мита на автомобілі з єврономерами знизять до нуля.

Електрокари подешевшають.

З 1 січня електрокари можна буде придбати без ПДВ, акцизу та ввізного мита. Охочим придбати автівку на електротязі, тепер не потрібно буде сплачувати ПДВ (20% вартості) та акциз (109 євро). Ввізне мито на електромобілі депутати “обнулили” ще в 2015 році.

Подешевшає електротаксі.

Податок на додану вартість скасують на операції з постачання послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеному виключно електричним двигуном.

З 1 січня дороги місцевого значення перейшли в управління місцевій владі. Також в Україні розпочне роботу Дорожній фонд.

Економіка

Зростуть тарифи на електроенергію для непобутових споживачів у межах 10-15%.

Запрацює перший вітчизняний криптовалютний гаманець з функціями банкінгу PrivatCoins.

Україна знизить портові збори в межах 20%.

Значно посиляться вимоги до режиму спрощеного оподаткування.
5% доходів з ренти за користування надрами для видобування нафти, газу і конденсату з держбюджету підуть на бюджети місцевих рівнів.

Набирає чинності закон, який сприятиме підвищенню якості фінансової звітності в Україні.

Доступ до митних декларацій в Україні має стати відкритим.

Реальна зарплата нардепів з 1 січня буде під 40 тисяч гривень.
Екологія

Енергокомпанії з 1 січня 2018 року мають імпортувати мазут з вмістом сірки не більш як 1%.

Полігони захоронення відходів в Україні з 1 січня мають бути оснащені вагами для ведення обліку.

З 1 січня 2018 року набирає чинності закон про вдосконалення фінансування поводження з радіоактивними відходами.

З 1 січня 2018 року в Україні заборонено утилізувати сміття без переробки та сортування. Починаючи з цього року, сортувати сміття потрібно буде за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик та папір. Для цього на подвір’ях мають стояти окремі контейнери для кожного виду сміття, а сортувати його повинні самі українці.

Нові податки для фермерів

Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі – Закон № 2148) зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного внеску.

Такі зміни набрали чинності з 1 січня 2018 року. Відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Згідно із внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 статті 10 Закону № 2464 в редакції Закону № 2148).

Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.

Члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.

Напишіть відгук