В України сформують Корпус морської піхоти

0

У 2018 році у складі Військово-морських сил України планують сформувати «Корпус морської піхоти», який об’єднає всі частини морпіхів та берегових артилеристів під єдиним органом управління – повідомляє Мілітарний портал з посиланням на власні джерела у Генеральному штабі. Організаційно-штатні зміни проводяться в рамках оптимізації органів управління військами та приведенням структури ВМС України як до відповідності стандартам НАТО так і тим викликам які стоять перед флотом на сьогодні.

Управління Корпусу буде розміщене у місті Миколаїв. На сьогодні у складі військ берегової та територіальної оборони ВМС (право приємником яких стане Корпус) є:

  • 36 окрема Бригада МП (м. Миколаїв) у складі якої 1-й Феодосійський, 501-й та 503-й окремі батальйони, що базуються у Миколаєві, Бердянську та Маріуполі відповідно;
  • 137 окремий Батальйонам МП (смт Дачне, Одеська обл);
  • 406 окрема Артилерійська бригада (м. Миколаїв) з окремими дивізіонами у Очакові, смт Дачне, Білгород-Дністровську;
  • 32 окремий Реактивний артилерійський полк (с. Алтестове, Одеської обл).

які і увійдуть до новоствореного з’єднання. Також, можливе розгортання нових підрозділів бойового та тилового забезпечення.

Серед ймовірних командирів озвучується прізвище полковника Сергій Тартаковського, що на сьогодні займає посаду начальника відділу морської піхоти Командування ВМС.

Варто обговорити його відомі перспективи.

Щодо штатних підрозділів то командування флоту планує створити ще одну бригаду морської піхоти на Одещині, про що йдеться у матеріалі Народної армії. Зараз на місці майбутньої бригади дислокується 137 окремий батальйон.

Обговорюючи питання техніки, то корпус буде посилено, зокрема вже зараз танковий батальйон бригади морської піхоти повністю укомплектують танками Т-80, у перспективі танкову роту також отримає 503 окремий батальйон, що базується у Маріуполі.

Т-80 БВ на “Харківському бронетанковому заводі” 

501 батальйон морської піхоти, що у Бердянську, отримає модернізовані БМП. Чи йде мова про БМП-1УМД, які завершили повний цикл заводських випробувань, поки не відомо.

БМП-1УМД під час міжнародної виставки “Зброя та безпека 2016”

Як розповів начальник відділу морської піхоти Командування ВМС ЗС України полковник Сергій Тартаковський, у складі кожної бригади морської піхоти буде «важкий» батальйон, озброєний танками і БМП, та «легкі» батальйони, підрозділи яких виконуватимуть завдання різного спектру бойового застосування.

Висадка техніки морськими піхотинцями на узбережжя під час навчання “Непохитна стійкість-2017”

На роти морпіхів зі складу «легких» батальйонів покладатимуть завдання діяти автономно з різних напрямків: потраплятимуть в район виконання завдань парашутним способом з повітря, на вертольотах, висаджуватимуться на узбережжя з десантних кораблів та катерів або механізованим способом на бронемашинах.

Напишіть відгук