Звернення організаційного комітету громадської ініціативи «За чесний конкурс на посаду Голови Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО»

0

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ ГРОМАДСЬКОЇ  ІНІЦІАТИВИ

«ЗА ЧЕСНИЙ КОНКУРС НА ПОСАДУ ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ТА УЧАСНИКІВ АТО»

Звернення

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Секретарю РНБОУ

Турчинову О.В.

Керівнику Комітету Верховної Ради у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю

Третьякову О. Ю.

 

Ми, керівники громадських організацій та об’єднань ветеранів та учасників бойових дій, бійці добровольчих військових формувань, військослужбовці Збройних Сил України, підрозділів Національної Гвардії України, волонтери глибоко обурені ситуацією, що склалася після оголошення результатів конкурсу на посаду Голови Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції. За офіційною інформацією переможцем цього конкурсу оголошено Манька Валентина Миколайовича. Згодом в інформаційному просторі ми почали спостерігати масовану інформаційну кампанію проти переможця конкурсу, спрямовану на дискредитацію його честі й гідності, ділових якостей, яка побудована на брехні та маніпуляціях. Також ми дізналися, що певна організована група людей вимагає скасувати результати згаданого конкурсу та провести повторний конкурс, стверджуючи, що весь ветеранський рух виступає проти Валентина Манька як Голови Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції.

На наше глибоке переконання, враховуючи загальну кількість ветеранів та учасників антитерористичної операції в Україні, невелика група людей не має права виступати від імені всіх ветеранів і робити подібні заяви. Також, відповідно до ст. 30 Закону України «Про державну службу», проведення повторного конкурсу можливо виключно за наявності обмеженої кількості певних обставин, до яких належать:

  • встановлення факту порушення умов конкурсу під час його проведення, яке могло вплинути на його результати;
  • якщо за результатами конкурсу не визначено кандидата на зайняття вакантної посади;
  • виявлення за результатами спеціальної перевірки обмежень щодо вступу на державну службу переможця конкурсу та відсутності другого за результатами конкурсу кандидата на зайняття вакантної посади державної служби.

При всьому цьому вище зазначені особи самі нехтують фундаментальними нормами чинного законодавства України, поширюючи про Валентина Манька інформацію, що не відповідає дійсності та паплюжить його честь та гідність.

Виходячи з вищенаведеного, ми, керівники громадських організацій та об’єднань ветеранів та учасників бойових дій, бійці добровольчих військових формувань, військослужбовці Збройних Сил України, підрозділів Національної Гвардії України, волонтери:

  1. Просимо відповідні органи державної влади забезпечити дотримання Законів та Конституції України, і у разі відсутності законних обмежень (при позитивному проходженні спеціальної перевірки) на зайняття посади Голови Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції Маньком Валентином Миколайовичем, забезпечити якнайшвидше офіційне призначення його на цю посаду.
  2. Переконані, що окремі ветеранські організації не мають права виступати від імені всього ветеранського руху України та всіх учасників бойових дій.
  3. Вважаємо, що поширена в засобах масової інформації та соціальних мережах непідтверджена і необґрунтована інформація про Валентина Манька не має впливати як на прийняття рішення щодо його призначення на посаду Голови Державної служби України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції, так і на проходження спеціальної перевірки щодо обмежень із вступу на державну службу.

Окремо, від імені тих учасників бойових дій, що в різний період часу брали участь в бойових діях на полях російсько-української війни, заявляємо, що Манько Валентин Миколайович:

  • Пройшов значний бойових шлях, зокрема, керував підрозділами та брав безпосередню участь в бойових діях у Пісках та під Донецьким аеропортом, в Дебальцево, Мар’їнці та Красногорівці, координував дії добровольчих підрозділів під час штурму Іловайська та виконував інші завдання;
  • Під час бойових дій проявив себе з найкращої сторони і як командир, і як боєць-доброволець, ніколи не ховався за спинами інших, був неодноразово поранений;
  • Пройшовши реабілітацію після останнього поранення та розпочавши свою громадську діяльність, не забував про своїх бойових товаришів, надавав різну допомогу, зокрема – захищав права добровольців та членів їх сімей в судах щодо отримання статусу учасника бойових дій;
  • Має всі морально-ділові якості для того, щоб очолити Державну службу України у справах ветеранів та учасників антитерористичної операції.

Напишіть відгук