США купить танк БМ «Оплот» для вивчення можливостей українських технологій

0
 В рамках військово-технічного співробітництва американські військові мають намір купити один український танк «Оплот».

За інформацією сайту Військовий навігатор України про це пише агентство “ОПК” з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі. Зазначається, що поставку здійснить завод імені Малишева. А також наголошується, що вона буде здійснена через державну компанію-спецекспортера.

За словами співрозмовника агентства, для українського ОПК така поставка є перспективною. Оскільки “йдеться про вивчення американською стороною українських технологій і ймовірного військово-технічного співробітництва з Україною”.

Україна має вже тривалу традицію продажу в США для вивчення і оцінок бойової техніки радянських зразків, а також зразків, що випускаються українськими оборонно-промисловими підприємствами. Зокрема, ДП “Завод імені Малишева” в 2003 році поставило в США чотири модифікованих танка Т-80УД, оснащених модулями динамічного захисту “Ніж” і комплексом активного захисту серії “Дрозд”. Машини були доставлені в Абердинський навчальний центр (штат Меріленд) армії США і використовувалися для випробувань і оцінок.

Нагадаємо, 2018 року ДП “Завод імені Малишева” завершує таїландський танковий контракт. 2017 року завод відвантажив для Таїланду чотири партії танків БМ “Оплот”, три з яких у кількості 17 одиниць вже отримані замовником. Остання партія з шести машин покинула цехи підприємства 27 грудня 2017.

Крім того, згідно з повідомленням офіційних осіб, поточного року перші танки “Оплот” можуть з’явитися в складі ЗСУ.

БМ «Оплот» прийнято на озброєння української армії, але на сьогоднішній день Збройні сили України мають тільки один зразок цього танка. При цьому потреби армії оцінюються в 200 танків «Оплот».

БМ «Оплот» розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування і виготовляється з 2009 року. «Оплот» є  глибоко модернізованою версією танка Т-84У «Оплот».

Повна маса машини становить 51 т, екіпаж – 3 людини, гармата – 125 мм гладкоствольна гармата КБА-З з можливістю пуску керованих ракет. На танк «Оплот» встановлено опозитний дизельний двигун 6ТД-2 потужністю 1200 к.с. Хоча 6ТД-2 є дизельним двигуном, він також може працювати на інших типах палива, в тому числі на бензині, гасі, паливі для дизельних двигунів або їх суміші в будь-якій пропорції.

Напишіть відгук