Компенсація вартості санаторно-курортного лікування УБД: міф чи реальність?

0

Можливість отримання зазначеної компенсації передбачена постановою Кабінету Мінстрів України від 17.06.2004 № 785 “Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості санаторго-курортного лікування деяким категоріям громадян”.

Випадки виплати компенсації
1. Здійснення оплати самостійного санаторно-курортного лікування
2. Не одержання безоплатної санаторно-курортної путівки протягом 2 років.

ВИПАДОК №1. Здійснення оплати самостійного санаторно-курортного лікування
Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується :
структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах у разі їх утворення (крім м. Києва та Севастополя) рад.

Обов’язковою УМОВОЮ виплати компенсації є перебування УБД на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

ПІДСТАВИ для виплати компенсації :
– заява про виплату компенсації

– довідка з місця роботи, навчання, служби про те, що протягом попередніх двох років вони не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки;

– документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки (про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів);

– посвідчення УБД.

Право на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування настає з ДНЯ ЗВЕРНЕННЯ ІЗ ЗАЯВОЮ про її виплату один раз на два роки (з урахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування).

У разі зміни статусу особи період перебування її на обліку для одержання грошової компенсації обчислюється з дня набуття нового статусу.

ВИПАДОК №2. Не одержання безоплатної санаторно-курортної путівки протягом 2 років.

Грошова компенсація за умови подання довідки з місця роботи, навчання, служби про те, що протягом попередніх двох років особа не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки, виплачується:

структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах у разі їх утворення (крім мм. Києва та Севастополя) рад особам, які перебувають в них на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

територіальними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів особам, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, ДСНС, Службі зовнішньої розвідки, Мін’юсту, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужбі та ДФС.

Середня ВАРТІСТЬ ПУТІВКИ для виплати грошової компенсації (випадок №2) та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (випадок №1) обчислюється з розрахунку: 35 % (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність станом на 01 січня 2018 року становить 1373 грн.

Грошова компенсація виплачується особам через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки.

Напишіть відгук