Україна замінить радянський станковий протитанковий гранатомет на український
На одному з полігонів у Дніпропетровській області розпочались випробування вітчизняного станкового протитанкового гранатомета “Ланцея”.
Гранатомет є гладкоствольною, безвідкатною, динамореактивною зброєю. При пострілі з гранатомета гази, що утворюються від згоряння порохового заряду, викидають гранату з каналу ствола, а частина порохових газів відводиться назад через сопло. При цьому утворюється реактивна сила, яка і врівноважує силу віддачі.
Його розробник та виробник – компанія ТОВ “Рубін-2017”, пише Військовий навігатор України.
“Ланцея” (з латини: lancea – давньоримський спис) є копією радянського станкового протитанкового гранатомета СПГ-9«Копьё» (индекс ГРАУ — 6Г6) , що був прийнятий на озброєння в 1963 році.
Під час випробування “Ланцеї” була присутня комісія з офіцерів Міністерства оборони України, наукових співробітників та розробників гранатомету. Як повідомляється – випробування відбулись успішно.
СПГ-9 «Копьё» призначений для ураження танків, самохідно-артилерійських установок та інших броньованих цілей, а також для знищення живої сили і вогневих засобів противника. Прицільна дальність стрільби прямою наводкою кумулятивною та осколковою гранатами — 1300 м, а роздільною наводкою осколковою гранатою — 4500 м.
Також на основі СПГ-9М було створено 73 мм гладкоствольну гармату 2А28 “Грім”, яка увійшла до комплексу озброєння бойової машини піхоти БМП-1.
Він має низку модифікацій:
- Десантний гранатомет СПГ-9Д,
- Модернізований гранатомет СПГ-9М
- Модернізований десантний гранатомет СПГ-9ДМ
- Модифікації з нічним прицілом ПГН-9 — СПГ-9Н, СПГ-9ДН, ЗПГ-9МН і СПГ-9ДМН.
СПГ-9 -знаходиться на озброєнні Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Активно використовується з початку протидії російській агресії на Донбасі. Після підписання Мінських домовленостей це найпотужніша зброя, яку можуть використовувати сторони відповідно до мирних угод.