Україна замінить радянський станковий протитанковий гранатомет на український

0

На одному з полігонів у Дніпропетровській області розпочались випробування вітчизняного станкового протитанкового гранатомета “Ланцея”.

Гранатомет є гладкоствольною, безвідкатною, динамореактивною зброєю. При пострілі з гранатомета гази, що утворюються від згоряння порохового заряду, викидають гранату з каналу ствола, а частина порохових газів відводиться назад через сопло. При цьому утворюється реактивна сила, яка і врівноважує силу віддачі.

Його розробник та виробник – компанія ТОВ “Рубін-2017”, пише Військовий навігатор України.

“Ланцея” (з латини: lancea – давньоримський спис) є копією радянського станкового протитанкового гранатомета СПГ-9«Копьё» (индекс ГРАУ — 6Г6) , що був прийнятий на озброєння в 1963 році.

Під час випробування “Ланцеї” була присутня комісія з офіцерів Міністерства оборони України, наукових співробітників та розробників гранатомету. Як повідомляється – випробування відбулись успішно.

СПГ-9 «Копьё»  призначений для ураження танків, самохідно-артилерійських установок та інших броньованих цілей, а також для знищення живої сили і вогневих засобів противника. Прицільна дальність стрільби прямою наводкою кумулятивною та осколковою гранатами — 1300 м, а роздільною наводкою осколковою гранатою — 4500 м.

Також на основі СПГ-9М було створено 73 мм гладкоствольну гармату 2А28 “Грім”, яка увійшла до комплексу озброєння бойової машини піхоти БМП-1.

Він має низку модифікацій:

  • Десантний гранатомет СПГ-9Д,
  • Модернізований гранатомет СПГ-9М
  • Модернізований десантний гранатомет СПГ-9ДМ
  • Модифікації з нічним прицілом ПГН-9 — СПГ-9Н, СПГ-9ДН, ЗПГ-9МН і СПГ-9ДМН.

СПГ-9 -знаходиться на озброєнні Збройних сил України, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Активно використовується з початку протидії російській агресії на Донбасі. Після підписання Мінських домовленостей це найпотужніша зброя, яку можуть використовувати сторони відповідно до мирних угод.

Напишіть відгук