Про нас | ЄСПУ
cropped-Logo-FB.png

Єдиний союз патріотів України

Громадська організація “Єдиний Союз Патріотів України” була створена у грудні 2015 року за ініціативи комбата АТО, засновника благодійного фонду «Воля» Валентина Манька та його бойових товаришів Олександра Мотрія та Василя Медведюка, із метою об’єднання порядних, активних та сміливих людей навколо боротьби за сильну незалежну Україну. Окрім політичних цілей з побудови сучасної міцної держави ЄСПУ має на меті об’єднати зусилля волонтерів та бізнесу навколо соціального захисту героїв АТО та їхніх родин. Організація займається постачанням бійцям АТО продуктів харчування, обладнання, одягу та інших необхідних речей, на які держава виділяє недостатньо коштів, надає юридичну підтримку військовослужбовцям та родинам загиблих солдатів в отриманні статусу учасника бойових дій та відповідних пільг. Триває будівництво новітнього Реабілітаційного центру для учасників АТО та створення«Всеукраїнського центру психологічної допомоги 24/7» . Наразі йде процес реєстрації політичної партії на базі ГО Єдиний Союз Патріотів України, адже системна боротьба із олігархічним свавіллям та корупцією можлива лише політичним шляхом: участі у виборах, отримання певних владних повноважень та ухвалення державницьких рішень. ЄСПУ закликає справжніх патріотів долучатися до лав організації та разом відстоювати майбутнє нашої держави.

Наш лідер

Валентин Манько

Учасник АТО, громадський діяч, засновник Благодійного Фонду «Воля» та ГО Єдиний Союз Патріотів України


Валентин Манько має три вищі освіти в сферах податкового права, страхування та державного управління, досвід роботи на державній службі та у бізнесі. Навесні 2014 року, коли сепаратисти на Донбасі розпочали свої злочинні дії проти української держави, Валентин очолював створене ним фермерське господарство. Із першими тривожними звістками зі Сходу він вирішив особисто долучитися до захисту територіальної цілісності України: продав власну сільгосптехніку, купив на отримані гроші бойове спорядження та разом із однодумцями вирушив на Донбас. Там Валентин Манько став засновником та командиром першого добровольчого військового формування, яке поступово зросло до 1400 людей особового складу. Разом із бойовими товаришами він пройшов всі точки військового протистояння на Донбасі – від Красноармійська до Донецького аеропорту, очолював перший бойовий підрозділ, який зайшов із розвідкою до Іловайська, брав участь в боях під Дебальцевим, Красногорлівкою, Мар’їнкою та інших. Наприкінці 2014 року створив «Благодійний фонд Валентина Манька «ВОЛЯ» для допомоги фронту та учасникам АТО. Організація постійно допомагає бійцям спорядженням, продуктами харчування та обладнанням, надає юридичну підтримку, в тому числі й в отриманні статусу учасників бойових дій загиблим військовим. Завдяки зусиллям фахівців Фонду вдалося добитися вже 35 позитивних судових рішень по наданню статусу УБД загиблим учасникам АТО, що дозволить їхнім родинам отримувати належну їм соціальну допомогу та пільги. Однак наймасштабнішим проектом Фонду став Реабілітаційний центр для учасників АТО, який вже навесні цього року запрацює у Києві. Центр матиме все необхідне сучасне обладнання та зможе проводити як планове лікування, так і термінові складні операції захисникам України. У грудні 2015 року Валентин Манько разом із однодумцями створив громадську організацію Єдиний Союз Патріотів України, яка об’єднує у своїх лавах фронтовиків, волонтерів, громадських активістів та ставить на меті побудову сучасної, заможної та сильної держави.

Наша команда

Василь Медведюк

Учасник АТО, кадровий військовий, полковник ЗСУ у відставці, військовий стаж – 25 років


Служба Василя Медведюка в зоні АТО розпочалася 3 травня 2014 року. Василь командував 2-ю батальйонно-тактичною групою 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ. Підрозділи 2 БТГр брали участь в обороні Донецького аеропорту. Під його командуванням 2 БТГр звільнила населенні пункти Красноармійськ, Селидове, Українськ, Пески, Авдіївку. У лютому 2015 року був звільнений з лав ЗСУ за станом здоров’я. Відтоді займається організацією та наданням гуманітарної допомоги бійцям АТО. Бере активну участь в діяльності Єдиного Союзу Патріотів України.

Олександр Мотрій

Учасник АТО, кадровий військовий, полковник запасу ЗСУ, в армійських лавах – з 1989 року


Із початком АТО на Донбасі був викликаний із запасу на військову службу, з 1 червня 2014 року брав безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької області. Під час служби в АТО Олександр Мотрій командував військовою частиною В2603 40-го батальйону територіальної оборони Збройних Сил України. Зона відповідальності батальйону включала населенні пункти Комсомольск, Старобешеве, Кутейникове, Амвросієвка, Іловайськ. Брав участь у штурмі Іловайську. 25 серпня 2014 року вивів з оточення 78 військовослужбовців, серед яких були й поранені. Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького 3 ступеню. Був демобілізований у червні 2015 року. Відтоді займається волонтерською допомогою бійцям у зоні АТО. Бере активну участь в діяльності Єдиного Союзу Патріотів України.

Тетяна Підченко

Юрист, правознавець, волонтер


До початку війни на Донбасі Тетяна весь свій час присвячувала науковій та викладацькій діяльності. Має більше 10 надрукованих у різних виданнях наукових статей, є співавтором підручника-практикуму з кримінального права та задачі для студентів ВУЗів з сімейного права. Однак із розгортанням військового конфлікту на Донбасі Тетяна пішла служити добровольцем в Полку спеціального призначення «Дніпро-1». Нині є головою правління БО «Благодійний фонд Валентина Манька «ВОЛЯ» , який створювала разом з Валентином Манько для допомоги фронту та учасникам АТО. Організація постійно допомагає бійцям спорядженням, продуктами харчування та обладнанням, надає юридичну підтримку, в тому числі й в отриманні статусу учасників бойових дій загиблим військовим.
Ми об'єдналися, щоб захистити і один одного, і всіх українців!